Jak uprawiać seks, gdy bolą Cię plecy: 5 sprawdzonych pozycji

Czy powinieneś uprawiać seks, jeśli boli?

Koszty. Badanie przeprowadzone przez seksuologa i neurologa Beverly Whipple wykazało, że tolerancja bólu u kobiet wzrasta o 75% po orgazmie.Podniesienie progu bólu poprzez stymulację pochwy u kobiet . Oznacza to, że po seksie kobiety prawie przestają odczuwać ból.

Powód jest prosty: kiedy jesteś podniecony seksualnie, gwałtownie uwalnia się oksytocyna, która zmniejsza poziom lęku, pomaga się zrelaksować i zmniejsza podatność na ból. Silniejsza oksytocyna jest wytwarzana u kobiet, ale także u mężczyzn.

„Znieczulenie seksualne” działa bez zarzutu, nie ma skutków ubocznych i jest dużo przyjemniejsze niż tabletki i zastrzyki.

W ten sposób seks może stać się najlepszym środkiem przeciwbólowym, a na dłuższą metę przyczynia się do poprawy samopoczucia i stanu emocjonalnego.

Poza „leżąca na plecach”

Tę pozę można prezentować w dowolny sposób, w zależności od tego, który partner ma bóle pleców. Aby zmniejszyć nacisk na dolną część pleców, umieść poduszkę lub zwinięty ręcznik pod kolanami. Płaska poduszka pod głową odciąża kręgosłup szyjny. Poduszka pod pośladki może pomóc w bólu dolnej części pleców.

Wysokość i rozmiar podparcia będzie zależeć od wielu czynników, w tym wzrostu, umiejscowienia bólu oraz miękkości lub twardości łóżka. Wypróbuj, a szybko dowiesz się, co Ci odpowiada.

Jeśli kobieta ma ból pleców

Kobieta może leżeć płasko lub zginać kolana, rozciągając dolną część pleców i łagodząc ból pleców. Ograniczeniem tej pozycji jest pozycja „oficera”, gdy kolana partnera leżą na ramionach mężczyzny. Dodatkowo może być zwycięską pozą, w której jedna noga jest zgięta, a druga lekko uniesiona. Przyrost może dotyczyć zarówno bezbolesności aktu, jak i nowych ekscytujących doznań, gdy penis naciska głównie na jedną ścianę pochwy.

Jeśli mężczyzna ma ból pleców

Mężczyzna może trzymać ciało na łokciach lub dłoniach, zmieniając obciążenie różnych obszarów pleców i dolnej części pleców.

Poza „Leżenie na plecach z podparciem – mężczyzna na górze”

Jest to najwygodniejsza pozycja do masturbacji, seksu tradycyjnego i oralnego. Co więcej, możesz zarówno zadowolić swojego partnera, jak i dobrze się bawić. W przypadku bólu pleców nie ma wygodniejszej i wygodniejszej pozycji dla kobiety: po prostu połóż się, zrelaksuj i pozwól partnerowi sprawić, że poczujesz się dobrze.

Jeśli kobieta ma ból pleców

W zależności od tego, na jakim poziomie i z jakiego powodu ból jest dokuczliwy, można umieścić wałek o różnych rozmiarach: pod ramiona, dolną część pleców, pod pośladki, tuż pod pośladkami. Jeśli ruchy kobiety są ograniczone, mężczyzna powinien być bardziej aktywny niż zwykle, ale jednocześnie zająć taką pozycję, aby kobieta mogła go pieścić rękami i ustami.

Jeśli mężczyzna ma ból pleców

Ta postawa jest trudna ze względu na to, że mężczyzna musi stale utrzymywać napięcie pleców i wykonywać ruchy falujące przenoszące obciążenie z jednej części kręgosłupa na drugą. Może warto wybrać inną opcję.

Poza „Leżenie na plecach z podparciem – kobieta na górze”

Dla kobiet z bólem pleców pozycja misjonarska nie zawsze jest odpowiednia, ponieważ mężczyzna na górze nieuchronnie się na niej oprzeć.

Jeśli kobieta ma ból pleców

W przypadku kobiet z bólem pleców ta pozycja pomaga złagodzić niepotrzebny stres na plecach. Ponadto mężczyzna nie obciąża jej, a sama kobieta może wyczuć i rozłożyć ładunek.

Jeśli mężczyzna ma ból pleców

Dla mężczyzn z bólem pleców ta pozycja jest idealna: nie musisz zbyt mocno poruszać miednicą i biodrami, co znacznie zmniejsza nacisk na bolące plecy podczas seksu. W tej pozycji ważne jest, aby kobieta klęczała i nie przenosiła ciężaru ciała na okolice miednicy mężczyzny. Nie zaleca się kobiecie wykonywania ruchów z boku na bok – prowadzi to do przemieszczeń ciała mężczyzny i gwałtownego przeniesienia napięcia mięśniowego w celu utrzymania równowagi. W takiej sytuacji ryzyko wywołania zaostrzenia bólu jest bardzo duże.

Za klęczącą pozą

Będąc na kolanach, staraj się, aby plecy nie wiotczały – zmniejszy to ryzyko ucisku kręgosłupa i zapobiegnie bólowi. Będzie lepiej, jeśli oprzesz się o piramidę poduszkową lub pufę.

Jeśli kobieta ma ból pleców

Jeśli kobieta leży na brzuchu, dodatkowe poduszki pomogą zapobiec bólowi. W takim przypadku lepiej jest, aby mężczyzna opierał się na łóżku, a nie opadał na partnerkę całym ciężarem ciała.

Jeśli kobieta opiera się na łóżku z ramionami i kolanami, to ugięcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa może być bardzo odpowiednie dla wielu zespołów bólowych. W tym przypadku mężczyzna z reguły nie wpływa na swojego partnera całą swoją masą, ale wykonuje ruchy w pozycji poziomej lub półpionowej.

Jeśli kobieta spoczywa na łóżku z dłońmi i kolanami, obciążenie kręgosłupa może wzrosnąć, a obciążenie gorsetu mięśniowego może się zmniejszyć. W tym przypadku mężczyzna wykonuje ruchy w kierunku poziomym, co praktycznie nie wpływa na obciążenie kobiety.

Jeśli kobieta klęka przed łóżkiem, opierając się na klatce piersiowej i brzuchu, obciążenie spada na dolną część pleców, chociaż można je zmniejszyć, przesuwając ciało lekko do przodu lub lekko do tyłu wzdłuż łóżka. W takim przypadku całe plecy można całkowicie rozluźnić, co zapobiegnie pojawieniu się bolesnej reakcji. Alternatywnie możesz umieścić wałek pod brzuchem, aby jeszcze bardziej się zrelaksować. Jednocześnie mężczyzna nie wywiera żadnego nacisku na ciało partnerki, a także zmniejsza się jego aktywność fizyczna, gdyż ruchy ciała wykonywane są z płaszczyzny poziomej, a nie pionowej.

Jeśli mężczyzna ma ból pleców

Jeśli mężczyzna odczuwa ból, warto wykonywać ruchy cierne nie w górę iw dół, za każdym razem poruszając całym ciałem, a jedynie w przód i w tył o kilka centymetrów. Zysk w kosztach fizycznych i obciążeniu pleców jest oczywisty. A jeśli kobieta wykonuje przeciwstawne ruchy ciałem w kierunku partnera, pomoże to zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców mężczyzny.

Pozycja stojąca

Ta postawa jest bardziej fizjologiczna i dostępna, gdy mężczyzna znajduje się za swoją partnerką. Kobieta może stać wyprostowana lub pochylić się mniej więcej do przodu, w zależności od przyjemności i bezbolesności doznań.

Jeśli kobieta ma ból pleców

Jeśli kobieta odczuwa ból, powinna oprzeć się o oparcie krzesła, krawędź stołu, ścianę, parapet itp. Lub usiąść lekko na własnych kolanach.

Jeśli mężczyzna ma ból pleców

Aktywne ruchy podczas tarcia występują głównie z powodu obciążenia dolnej części pleców. Dlatego nawet w pozycji, w której mężczyzna nie musi podnosić i obniżać wagi, istnieje ryzyko nasilenia bólu. Dlatego na początku ważne jest, aby uważnie słuchać doznań z tyłu. Mężczyzna może oprzeć się na dłoniach, stole lub podniesionych nogach kobiety, złączonych lub rozłożonych.

Trudno nawet myśleć o seksie, kiedy ból trwa! Książka „Sex for Back Pain” może pomóc złagodzić niektóre cierpienia. W nim czytelnicy znajdą wskazówki dotyczące technik współżycia seksualnego, łagodzenia bólu i badań naukowych dotyczących korzyści z seksu w przypadku problemów z plecami.

wikijak.pl może otrzymać prowizję od zakupu towarów prezentowanych w publikacji.

Dodaj komentarz