Jak wybrać intymną fryzurę

Jakie są intymne fryzury

Intymne fryzury to kolejny sposób na urozmaicenie życia seksualnego, a także uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej. Ta ostatnia działa w przypadku, gdy złożysz wniosek o usługę w salonie. Jakie są opcje oprócz klasycznego dużego krzewu? Dla przypomnienia: żadnego seksizmu, mizoginii i im podobnych – to stała nazwa intymnej fryzury a la natury.

Intymne fryzury damskie

Brazylijczyk, czyli „głębokie bikini”

Według katalogów salonów najczęstszą fryzurą jest całkowita depilacja okolic narządów płciowych. Prawdopodobnie faktem jest, że później potrzebujesz mniej opieki. Po depilacji lub laserze (salony nie stosują golenia w tym zabiegu) włosy długo nie rosną lub nie rosną wcale. A w domu łatwo jest zaimplementować tę fryzurę – na przykład zwykłą brzytwą. Jednak w tym przypadku będzie musiał być często poprawiany.

Linia bikini

Kolejna dość popularna opcja. Linia włosów łonowych, wewnętrznej strony ud i pośladków jest inna dla każdego. Aby nic nie „wystało”, w razie potrzeby wypoziomuj je wzdłuż krawędzi bikini. Aby to zrobić, użyj dowolnej metody depilacji i depilacji: wosk, shugaring, laser, depilator. Tutaj możesz przeczytać, jak dokonać wyboru.

Szablon

"Trójkąt Bermudzki". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Pas startowy". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Diament". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Miesiąc". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Serce". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

Istota zabiegu jest prosta: z włosów łonowych powstaje obraz, jest on korygowany trymerem, a cały nadmiar usuwany. Robią to za pomocą szablonów – stąd nazwa. Najpopularniejsze kształty to prostokątny („pas startowy”) i trójkątny („trójkąt bermudzki”). Ale możesz zrobić wszystko – od choinki po króliczka Playboya. Wyobrażać sobie.

Intymne fryzury męskie

Sportowiec

Analogicznie do damskiej linii bikini jest najpopularniejszą opcją dla mężczyzn. Jako wskazówkę służą figi z niskim stanem: usuwają wszystkie włoski powyżej krawędzi gumki i „ścieżki” pod pępkiem. Opcjonalnie trymer skraca długość łonową i „oczyszcza” wewnętrzną stronę ud.

Akcent

"Pierścień". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

„Pierścień figurowy”. Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

Istota strzyżenia tkwi w jej nazwie – usuwa się wszystkie włosy z wyjątkiem „pierścienia” wokół penisa. Cóż, tylko po to, żeby być zauważalnym! Możesz także urozmaicić kształt: zmienić szerokość, zgolić nacięcia, zostawić mały trójkąt na łonie w odległości centymetra i tak dalej. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i umiejętności mistrza.

Szablon

"Strzałka". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Klin". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Korona". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

"Zebra". Ilustracja: Anna Guridova / wikijak.pl

Za pomocą kręconych szablonów na łonie powstają obrazy: geometryczne kształty, logo marki, a nawet inicjały. A trymer usuwa z niego długość. Reszta włosów jest całkowicie usunięta.

Co możesz dodać do swojego projektu bikini?

Metody te są bardziej popularne wśród kobiet, chociaż takie usługi są również świadczone w salonach dla mężczyzn.

Barwiący

Włosy łonowe można farbować. W dowolnym kolorze – nawet naturalnej, nawet jasnej fuksji. Kolorowanie często łączy się z fryzurami. Na przykład zielone drzewo. Wygląda lepiej niż brązowy, prawda?

Ozdabianie

Warkocze, cyrkonie, piórka – do swojej fryzury możesz dodać wszystko. Z reguły elementy dekoracyjne mocuje się specjalnym klejem. Uwaga: biżuteria nie powinna być szkodliwa dla zdrowia. Dlatego w żadnym wypadku nie należy używać brokatu: jest zwykle wykonany z plastiku, a jeśli dostanie się do pochwy lub cewki moczowej, może uszkodzić tkanki i wywołać stan zapalny.

Jak wybrać intymną fryzurę

Zbadaj trendy

W latach 90. i 2000. modna była absolutna gładkość – nie tylko na łonach, ale i pod pachami. Teraz cała branża kosmetyczna zmierza w kierunku naturalności. Coraz częściej na zdjęciach reklamowych widzimy prawdziwych ludzi – z rozstępami, trądzikiem, owłosieniem na różnych partiach ciała. Ponadto aktywiści organizują pozytywne flash moby w sieciach społecznościowych, a celebryci pojawiają się na ich kontach na Instagramie z kolorowymi pachami i nie tylko.

Jeśli chcesz być trendy, teraz wiesz, co robić. Jednak trendy w modzie są drugorzędne. Najważniejsze, że Ci się podoba.

Weź pod uwagę wrażliwość skóry

Skóra na łonie, wewnętrznej stronie ud i pośladkach jest bardzo cienka i delikatna. Depilacja, depilacja i golenie w każdym razie ją ranią. Ale dla niektórych nie jest to wcale dostrzegalne, podczas gdy inni borykają się z zaczerwienieniem, swędzeniem i ogólnym dyskomfortem. Rosnący zarost może również powodować nieprzyjemne doznania. A czasami pojawiają się wrastające włosy.

Dzięki wysokiej czułości możesz po prostu wyrównać długość włosów za pomocą trymera. Alternatywnie możesz skorzystać z zabiegów dekoratorskich, które nie wymagają ekspozycji na skórę. Na przykład oplatanie.

Upewnij się, że nie ma alergii

Składniki kremu do depilacji, farby, kleju dekoracyjnego, a nawet wosku mogą wywołać reakcję alergiczną we Wszystko, co musisz wiedzieć o alergiach / Healthline . Przed zapisaniem się na zabieg przeprowadź test skórny u mistrza – w niektórych salonach odbywa się to za darmo, z jednodniowym lub kilkudniowym wyprzedzeniem.

Jeśli masz zamiar zrobić sobie fryzurę w domu, przeczytaj recenzje funduszy i sprawdź je sam.

Wybierz metodę depilacji lub depilacji

Ważne jest, aby zastanowić się, jak długotrwały efekt potrzebujesz. Tak więc najważniejszą „długą wątrobą” jest depilacja laserowa. Dzięki niemu pozbędziesz się włosów na lata. Jedynym minusem jest to, że jedna procedura nie wystarczy. W przypadku dziewczynek wymagane są cztery do sześciu sesji, a dla mężczyzn zwykle trzy. Woski, słodzenie i kremy do depilacji działają krótkotrwale – średnio 2-3 tygodnie. A golenie całkowicie uchroni Cię przed włosami przez zaledwie kilka dni.

Zwróć uwagę na to, jak strzyżenie jest następnie dostosowywane. Tak więc, jeśli użyto wosku lub shugowania, konieczne będzie ponowne nieco uwolnienie długości – 4-5 mm. Do depilacji laserowej – tylko 1 mm. W przypadku maszynki do golenia optymalna długość wynosi 1-2 mm.

Gdzie mogę uzyskać intymną fryzurę

W kabinie

Najbezpieczniejsza opcja. Po pierwsze, salony monitorują higienę i zgodność ze standardami SanPiN. Po drugie, mniejsze jest ryzyko kontuzji podczas zabiegu. Wszystko jednak zależy od mistrza. I po trzecie, w przypadku nagłej kurtozy będziesz częściowo ubezpieczony. Sprawdź ten punkt z administracją: gdzieś ma zrekompensować nieudaną procedurę, gdzieś – bezpłatne powtórzenie lub korektę.

Ponadto w salonach zawsze masz wybór: zazwyczaj dostępne są tam wszystkie metody depilacji i depilacji.

U specjalisty w domu

Na platformach takich jak Profi.ru i YouDo możesz znaleźć mistrzów handlu. Zróbmy rezerwację od razu: ta opcja wymaga dokładnego przestudiowania. Nikt nie może tu zagwarantować doskonałej wydajności. W końcu wszyscy wiemy, że zdjęcia z portfolio w Internecie mogą być fałszywe. A twoja „praca” z brygadzistą nie jest w żaden sposób regulowana. Ewentualne problemy będziemy musieli sami rozwiązać.

Co więcej, prywatny specjalista zawsze jest ograniczeniem. Jeśli mogą zrobić dla ciebie woskowanie i shugowanie, to lasera już nie ma.

Domy

Możesz kupić wszystkie potrzebne narzędzia i samodzielnie wykonać dowolną procedurę (chyba że zainstalujesz laser w domu). wikijak.pl napisał już, jak obchodzić się z woskiem i słodzić w domu.

Pamiętaj tylko: wszelkie błędy i problemy są na twoim sumieniu. Nacięcia, mikropęknięcia na skórze, oparzenia chemiczne, stany zapalne alergiczne – to możliwe konsekwencje niewłaściwie wykonanego zabiegu.

Co wziąć pod uwagę, robiąc intymną fryzurę w domu?

Możesz potrzebować różnych narzędzi i narzędzi. Można je kupić w sklepach kosmetycznych lub zamówić online.

  • Golarka.
  • Przycinarka. Nadaje się do usuwania długości włosów.
  • Depilator. Mogą być stylizowane jako „linia bikini” lub „sportowiec”, ale do fryzur brazylijskich i szablonowych potrzebujesz czegoś innego.
  • Paski woskowe. Może być stosowany na dowolną część ciała.
  • Pasta Shugaring. Działa jak paski woskowe, tylko delikatniejsze dla skóry.
  • Szablony. Lepiej kupować plastikowe półfabrykaty niż robić własne. W ten sposób na pewno uzyskasz równomierny kształt.
  • Farba do włosów łonowych .
  • Elementy dekoracyjne i specjalny klej . Wszystko zależy od Twojego gustu: cyrkonie, wstążki, pióra. Najważniejsze, jak już powiedzieliśmy, to wybrać to, co jest nieszkodliwe.

Postępuj zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń.

Nie spiesz się

To nie jest sprint, w którym liczy się każda sekunda.

Użyj specjalnego kremu do golenia

Zapewni gładki poślizg ostrzy i złagodzi nacisk na skórę.

Zrób test na alergię

Potraktuj niewielki obszar skóry, taki jak łokieć, i obserwuj reakcję po 24 godzinach.

Postępuj zgodnie z instrukcjami ostrożnie

Jeśli mówi, że musisz przechowywać produkt przez 10 minut, nie zaniedbuj tej informacji. W przeciwnym razie możesz się poparzyć.

Jak dbać o skórę po intymnej fryzurze

Każda ekspozycja na włosy łonowe uszkadza skórę. Więc po zabiegach musisz zwrócić szczególną uwagę na jej stan. Jeśli jest to fryzura w salonie, poproś mistrza o zalecenia dotyczące pielęgnacji. Dobierze odpowiednie narzędzia i wyjaśni, co zrobić, jeśli chcesz dokonać samodzielnej korekty.

Jeśli wykonujesz zabieg w domu, zalecamy najpierw zwrócić uwagę na nawilżenie i schłodzenie. Kremy po goleniu są dobre. Nie należy jednak stosować zwykłych kremów nawilżających do rąk, twarzy i ciała – stosować tylko na okolice intymne. W końcu skóra w różnych miejscach różni się grubością i wrażliwością, niewłaściwe lekarstwo może pogorszyć podrażnienie.

Jeśli chodzi o koloryzację, nie przesadzaj z odświeżaniem lub spłaszczaniem koloru. Tutaj działają te same zasady, co w przypadku włosów na głowie. Aby poradzić sobie z klejem, na którym posadzono dekor, pomoże mleko do usuwania makijażu. Tylko pamiętaj, aby spłukać go wodą.

Dodaj komentarz