Masturbacja: mity i fakty

1. Dzieci, które się masturbują, są wcześniej aktywne seksualnie – mit

Wszystkie dzieci badają swoje ciała. A niektóre dotknięcia przynoszą im więcej radości niż inne. Dlatego nie ma nic strasznego ani zaskakującego w tym, że chłopcy i dziewczęta zaczynają się masturbować.

Najważniejsze jest, aby przekazać dziecku, że należy to zrobić z dala od wścibskich oczu.

Badania pokazują, że edukacja seksualna dostosowana do wieku zmniejsza ryzyko rozwiązłości seksualnej u dzieci i młodzieży, a także zmniejsza ryzyko innych problemów na wczesnym etapie aktywności seksualnej.

Jedynym problemem jest nadmierna masturbacja u małych dzieci. Możliwe, że jest to oznaka niepokoju lub stresu.

2. W związkach dorosłych masturbacja nie jest konieczna – mit

Większość ludzi masturbuje się przez całe życie. Zaangażowane są w to zarówno płody w łonie matki, jak i osoby w podeszłym wieku. Oczywiście po okresie dojrzewania uświadamiamy sobie piękno intymności z innymi. Ale to jest dalekie od końcowego punktu w historii samozadowolenia.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą się masturbować, nawet będąc w związku. Być może potrzebują go, aby złagodzić stres. Być może w celu rozwiązania różnic seksualnych z partnerem. A może po prostu dlatego, że jest fajny.

3. Jeśli któryś z partnerów się masturbuje, to znaczy, że związek go nie satysfakcjonuje – mit

Spójrzmy na przykład. Conditioned Katie odkrywa, że jej mąż Brian masturbuje się pod prysznicem. Mówi, że to jego standardowy poranny rytuał. Katie jest w szoku. Martwi się, że nie jest już wystarczająco seksowna dla męża. Ale Brian wyjaśnia, że jego działania nie mają z nią nic wspólnego. Masturbuje się po prostu dlatego, że czuje się dobrze, szybko i lubi zaczynać swój dzień w ten sposób.

Samozadowolenie niekoniecznie oznacza chłód wobec partnera. Równie dobrze może to być akt oddzielony od związku miłosnego.

Muszę powiedzieć, że czasami masturbacja jest nadal oznaką problemów w parze. Ten przypadek zostanie omówiony poniżej.

4. Masturbacja pomaga odkrywać ciało – fakt

Po pierwsze, większość nastolatków odkrywa orgazm poprzez masturbację. Po drugie, eksperci radzą dorosłym kobietom, które mają problemy z osiągnięciem orgazmu podczas seksu, aby skorzystały z tej prostej techniki. Może to być dla nich sposób na nauczenie się zabawy bez skupiania się na potrzebach partnera.

5. Masturbacja to najszybsza droga do orgazmu – fakt

Kobiety często przyznają, że same osiągają orgazm w ciągu kilku minut, a z partnerem po 45.

Chodzi o to, że masturbacja jest zwykle wywoływana przez silne pożądanie seksualne. Seks jest często inicjowany przez jednego z partnerów. I chociaż druga osoba również może być podniecona, niekoniecznie rozpaczliwie pragnie uwolnienia seksualnego.

Jest jeszcze jeden oczywisty niuans. Sami wiemy znacznie lepiej, jaki rytm i jaki dotyk jest niezbędny do osiągnięcia orgazmu.

6. Ludzie wolą masturbację od seksu – fakty i mit

Wiele osób twierdzi, że masturbacja zapewnia fizyczną satysfakcję, ale nie głębokie poczucie spełnienia i intymnego związku, jakie daje seks.

Czasami jednak, ze względu na trudności w życiu intymnym z partnerem, osoba zaczyna preferować samozadowolenie od stosunku seksualnego. To alarmujący sygnał. Dlatego jeśli różnice seksualne w parze powodują niepokój lub osłabienie więzi między partnerami, warto wspólnie wybrać się na terapię seksualną.

wnioski

Podsumowując wszystkie powyższe, możemy stwierdzić: najczęściej masturbacja jest normalna. Większość ludzi zaczyna to robić w dzieciństwie i kontynuuje je przez całe życie.

Być może czasem wstydzimy się to przyznać, ale fakt pozostaje faktem: każdy albo raz się masturbował, albo masturbował się i nadal masturbuje. Trzymaj więc ręce nie nad kocem, ale na pulsie swoich pragnień.

Dodaj komentarz