Nigdy więcej seksu? Jak zmieniło się zainteresowanie intymnością fizyczną wśród młodych ludzi?

Co jest nie tak z młodym seksem

Ostatnio coraz częściej mówi się, że młodzi ludzie nie uprawiają seksu. Rosyjskie i zagraniczne media pełne są głośnych nagłówków, naukowcy badają ten problem. Szczególnie dotyczy to stulecia – osób urodzonych po 2000 roku (i w niektórych stopniach – po 1996 roku). Na przykład w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. tylko 39,5% uczniów szkół średnich miało już doświadczenie seksualne w rankingu Trends in the Prevalence of Sexual Behaviors and HIV Testing National YRBS: 1991-2017 . W 1991 roku ponad połowa z nich była wśród nastolatków. Na początku lat 90. 18,7% badanych zdołało zmienić więcej niż trzech partnerów, w 2017 r. – 9,7%.

Statystyki pozwalają nam wyciągać bardzo zgrubne wnioski na temat rzeczywistej ilości seksu, ponieważ opierają się na wynikach ankiet.

Dopóki naukowiec ze świecą nie stanie w sypialni, nie można zagwarantować dokładności takich danych.

Na przykład, kiedy badacze zmierzyli własnymi rękami Czy jestem normalny? Po systematycznym przeglądzie i konstrukcji nomogramów długości i obwodu prącia w stanie wiotkim i w stanie wzwodu do 15 521 mężczyzn z 15 tysięcy mężczyzn, okazało się, że średnia długość penisa we wzwodzie wynosi 13,12 cm. własna Czy prezerwatywy mają odpowiedni rozmiar? Metoda samodzielnego pomiaru wzwodu , średnia wynosiła 16 cm, różnica jest dość duża. Podobnie jest z seksem: nikt nie kłamie, zwłaszcza dorosłym respondentom, którzy często kojarzą swoją wartość z liczbą kontaktów seksualnych.

Innym słabym punktem statystyk jest niejednoznaczność tego, co dokładnie liczy się jako seks. W przypadku kontaktu penisa z pochwą wszystko jest jasne. A co z pieszczotami, sekstingiem i wzajemną masturbacją? Czy interakcja z dwoma partnerami jest jednym czy dwoma aktami?

A jednak nie da się wymazać słów z piosenki: młodzi ludzie rzadziej uprawiają seks. I nie tylko ona.

Dodaj komentarz