Seks w przyjaźni: plusy i minusy

plusy

1. To wygodne

Możesz zadzwonić do takiego znajomego i umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie czasie. Poza tym znacie się nawzajem i czujecie się razem komfortowo.

2. Możesz eksperymentować

W takim związku możesz spełnić swoje fantazje seksualne i nikt Cię nie oceni.

3. Nie musisz nikogo zaskakiwać

Ponieważ nie mówimy o poważnym związku, nie musisz przesadzać, aby zaimponować partnerowi. Wcale nie trzeba pokazywać tylko swojej najlepszej strony: jesteście przyjaciółmi i wiecie o sobie wystarczająco dużo, aby być sobą.

4. Jesteś wolny od zobowiązań

Oboje możecie robić, co chcecie i spotykać innych ludzi. Jesteście całkowicie niezależni i niczego od siebie nie wymagacie.

Minusy

1. Nie ma żadnych zasad

W takich relacjach zwykle nie ma wyraźnych granic tego, co jest dopuszczalne. Z tego powodu obaj partnerzy nie rozumieją, co można zrobić, czego nie można i kiedy należy zakończyć relacje w tym formacie.

Lepiej uzgodnić wszystko z góry, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

2. Relacje są dewaluowane

Nie wymagasz niczego od swojego partnera, a on niczego od ciebie nie wymaga, i to dobrze. Ale ten brak odpowiedzialności w związku może prowadzić do tego, że zaczynacie się zaniedbywać i z czasem przestajecie doceniać osobę i swój związek. Może to negatywnie wpłynąć na samoocenę obojga partnerów.

Nie bierz swojego przyjaciela i swojego związku za pewnik. Pamiętaj, aby dbać o swojego partnera, nawet jeśli nie masz zobowiązań.

3. Istnieje ryzyko zakochania się

Z czasem jeden z partnerów może się zakochać w drugim i nie jest faktem, że uczucia te będą wzajemne. W rezultacie serce jednego z was zostanie złamane, a przyjaźń się skończy.

Zgódźcie się, że czasami od razu opowiadacie sobie o swoich uczuciach i decydujecie, co dalej, aby nie cierpieć i utrzymywać przyjazne stosunki.

Jeśli jesteś zakochany i łatwo nawiązujesz więź z innymi ludźmi, seks przyjaźni prawdopodobnie nie jest dla ciebie.

Dodaj komentarz