Zabawki erotyczne: dlaczego ich potrzebujesz i jak je wybrać

Dlaczego warto wypróbować zabawki erotyczne?

„Wszystko powinno być naturalne”, powiedzą niektórzy. „Ale jaki jest sens w byciu naturalnym bez orgazmu”, będą się spierać inni. Tak więc pierwszy powód jest trywialny: przyjemność. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, którym trudno jest osiągnąć orgazm bez silnej stymulacji łechtaczki, oraz mężczyzn, którzy zbyt szybko docierają do mety.

Drugi powód również nie jest szczególnie oryginalny. Zabawki erotyczne urozmaicają życie singli. Oczywiście nie będą w stanie całkowicie zastąpić żywego człowieka (choć producenci robotów seksualnych działają w tym kierunku), ale na pewno rozjaśnią szarą codzienność.

To samo dotyczy osób, które są w związku od dłuższego czasu. Odrobina urozmaicenia seksu tylko odświeży związek.

Ava Cadell

Amerykański seksuolog, wykładowca i autor siedmiu książek o seksie i związkach

Używam analogii z deserem. Zamówienie go w restauracji jest całkowicie opcjonalne. Ale jeśli to zrobisz, Twój obiad będzie jeszcze smaczniejszy. To samo dotyczy zabawek erotycznych.

W końcu nawet samo kupowanie zabawek erotycznych może zamienić się w małą przygodę. Pod warunkiem, że w tym celu pójdziecie razem nie do wyspecjalizowanych witryn, ale do sklepu dla dorosłych. Cóż, jeśli dla twojej pary to jeszcze nie stało się rutyną.

Jak wybrać zabawki erotyczne?

Początkujący może się pogubić w świecie zabawek erotycznych. Dlatego optymalnym rozwiązaniem na start jest podjęcie decyzji, która strefa i jaki rodzaj stymulacji jest dla Ciebie najbardziej interesujący i wybór najprostszego modelu. W pośpiechu, aby kupić wielofunkcyjne i drogie urządzenie, ryzykujesz zmarnowanie pieniędzy. Zacznij od podstaw. Po tym stanie się jasne, gdzie się przenieść i czy w ogóle tego potrzebujesz.

Opinie użytkowników są również dobrą wskazówką. Pomogą Ci uzyskać lepszy pomysł na przyszły zakup.

Dla tych, którzy chcą przetestować jak najwięcej urządzeń – rada: zacznij od tanich produktów. Nie nadają się do długotrwałego użytkowania, ale wyraźnie pokażą, co jest czym. Następnie możesz wybrać model wyższej jakości.

Materiały (edytuj)

Uważa się, że najlepsze urządzenia wykonane są z materiałów nieporowatych: silikonu, szkła i stali nierdzewnej. Ich struktura zapobiega przedostawaniu się bakterii. Dla właścicieli oznacza to łatwość pielęgnacji, bezpieczeństwo i długotrwałe użytkowanie.

Plastik ABS, elastomer termoplastyczny (TPE) i guma termoplastyczna (TPR) są ogólnie hipoalergiczne i bezpieczne. Ale należą do materiałów porowatych, dlatego wymagają bardziej starannej pielęgnacji i ostrożności podczas użytkowania.

Najbardziej niebezpieczne są produkty wykonane z PVC, galaretki i winylu, które mogą zawierać szkodliwe dla organizmu chemikalia (ftalany i inne).

Lateks to także materiał kontrowersyjny. Może powodować alergie, mieć nieprzyjemny zapach, a także jest mało trwały.

Jak dodać zabawki do życia seksualnego pary?

Pisaliśmy już o tym, jak powiedzieć partnerowi o swoim pragnieniu. Ale jest jeszcze kilka zasad dotyczących zabawek erotycznych.

Najpierw porozmawiaj ze swoim partnerem o korzystaniu z tych urządzeń. Bądź taktowny, aby nie podejrzewał, że jesteś strasznie niezadowolony ze swojego życia seksualnego.

Przed wprowadzeniem urządzenia do ogólnej gry przetestuj je sam. Złe pierwsze wrażenie może trwale zniechęcić do ponownej próby.

W każdym razie lepiej zacząć korzystać z zabawki delikatnie i ostrożnie. Na początku szczególnie ważne jest uzyskanie informacji zwrotnej, aby znaleźć najlepszą aplikację.

Jeśli jesteś fanem zabawek od dłuższego czasu i chcesz przedstawić je nowemu partnerowi, wybierz odpowiedni moment na to spotkanie. Przy pierwszym kontakcie seksualnym lepiej nie przytłaczać takimi wiadomościami: nowych wrażeń jest już wystarczająco dużo. Ale nie powinieneś zbytnio zwlekać z tym, w przeciwnym razie możesz odnieść wrażenie, że trzymasz jakąś wstydliwą tajemnicę.

Środki ostrożności

  1. Przeczytaj instrukcję przed użyciem. Dzięki temu ryzyko wszelkiego rodzaju ekscesów zostanie znacznie zmniejszone.
  2. Pamiętaj o zasadach higieny. Zawsze myj ręce przed i po użyciu zabawek. Same zabawki również trzeba umyć (najlepiej mydłem antybakteryjnym) i przechowywać w czystym miejscu. Niektóre urządzenia wymagają specjalnego czyszczenia, więc nie zapomnij o pierwszym punkcie.
  3. Lepiej suszyć zabawki w sposób otwarty. Jeśli nie masz takiej możliwości, użyj ręcznika. Ale zanim schowasz urządzenia, upewnij się, że każdy szczegół i każdy zakamarek są suche.
  4. Staraj się używać prezerwatyw. Zwłaszcza jeśli twoja zabawka jest porowata. W przeciwnym razie możesz nagrodzić się jakąś chorobą.
  5. Nie używaj tej samej zabawki do odbytu, a następnie natychmiast do penetracji pochwy (i odwrotnie). Istnieje poważne ryzyko infekcji. Jednak prezerwatywy mogą rozwiązać ten problem.
  6. Jeśli używasz lubrykantów intymnych, pamiętaj, że lubrykanty na bazie wody nadają się do produktów silikonowych. Inne smary mogą uszkodzić zabawkę. Nawiasem mówiąc, lepiej najpierw przetestować sam lubrykant na skórze i upewnić się, że nie wywołuje u Ciebie reakcji alergicznej.

Rodzaje zabawek erotycznych

Przejdźmy do zabawnej części: czym są zabawki erotyczne. Podział tutaj jest dość arbitralny: z wielu urządzeń mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także oboje partnerzy jednocześnie. Ale dla ułatwienia percepcji podzieliliśmy je na trzy grupy.

Zabawki erotyczne dla kobiet

Dildo

Znaczenie wynika z nazwy: dildo to imitacja fallusa. Bez wibracji, pulsacji i innych przyjemnych właściwości. Przeznaczony do stymulacji pochwy i odbytu (czasem obu razem). Może również stymulować łechtaczkę i punkt G w zależności od konfiguracji.

Istnieją modele bardzo realistyczne i takie, które zewnętrznie nie przypominają penisa, choć równie dobrze radzą sobie ze swoimi funkcjami. Część z nich wyposażona jest w przyssawkę lub uchwyt. Istnieją również odwracalne modele udostępniania.

funfactory.ru

coco-de-mer.com

funfactory.ru

Wibrator

Zabawka erotyczna, która pozwala osiągnąć orgazm poprzez wibracje w najbardziej wrażliwych obszarach. Współczesne modele posiadają kilka trybów, mogą się poruszać, zmieniać kształt, reagować na dźwięki otoczenia oraz sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Wibrator pociskowy to mała zabawka, która może być używana jako samodzielne urządzenie, umieszczona wewnątrz dildo lub przymocowana do wtyczki analnej (odpowiednia dla niektórych modeli).

Pulsator jest bliskim krewnym wibratora. Urządzenie wytwarza pulsację imitującą ruchy prawdziwego partnera.

Stymulator łechtaczki

Urządzenia te przeznaczone są do stymulacji zewnętrznej, bez głębokiej penetracji. Z reguły działają z powodu wibracji. Wersja klasyczna to motyl, który mocowany jest do ciała za pomocą specjalnych pasków.

Istnieją również zabawki naśladujące seks oralny.

Oraz stymulatory podciśnienia, które mają również na celu odtworzenie doznań seksu oralnego.

Korek analny

Zabawka spełnia dwie główne funkcje: zmniejsza rozmiar pochwy oraz działa pobudzająco na odbyt. Jako drugi może być używany przez mężczyznę.

coco-de-mer.com

coco-de-mer.com

Zabawki erotyczne dla mężczyzn

Masturbator

Lojalny przyjaciel kawalera. Różne modele symulują penetrację pochwy, jamy ustnej lub odbytu i mają różne struktury wewnętrzne. Mogą wyglądać bardzo realistycznie, reprezentując określone części ciała lub… nie za bardzo.

Niektóre modele wibrują i mają właściwości ssące, które zwiększają wrażenie.

Swoją drogą, dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z przyjemnym, jest taki stojak na tablet i masturbator.

Sex lalki i sex roboty

Opcja dla tych, którzy nie akceptują półśrodków. To prawda, że aby z niego skorzystać, musisz być albo dość zamożny, albo bardzo mało wymagający. Bo silikonowe lalki, które naprawdę przypominają ludzi, są drogie, a tanie dmuchane wyglądają tak komicznie, że można tylko podziwiać ich opakowanie.

reallovesexdolls.com

httpglobal.annsummers.com

Roboty erotyczne to już zupełnie inny poziom imitacji (i ceny). Poruszają się, mrugają, wydają dźwięki, a nawet trochę rozmawiają. Lista ludzkich cech nieubłaganie rośnie. Eksperci nie wykluczają, że w przyszłości seks z robotami stanie się dla ludzi powszechny. Ale na razie można o tym tylko pomarzyć.

Uwaga: istnieją również lalki i roboty dla kobiet, ale jak dotąd producenci są bardziej skoncentrowani na męskiej publiczności. Dlatego umieściliśmy te antropomorficzne stworzenia w sekcji „Dla mężczyzn”.

Pierścień koguta

Zabawka poprawiająca erekcję i czas jej trwania. Nowoczesne modele często wibrują, sprawiając przyjemność obojgu partnerom. Istnieją również opcje z podwójnymi nasadkami na penisa i mosznę.

coco-de-mer.com

adameve.com

Przystawka do penisa

Urządzenie to spełnia jednocześnie dwie funkcje: przedłuża erekcję oraz wspomaga stymulację pochwy (w zależności od modelu i łechtaczki) dzięki wytłoczonej powierzchni.

wibratorwarehouse.com

edenfantasys.com

Istnieje inny rodzaj nasadki – do powiększania penisa.

Stymulator prostaty

Ta zabawka może być używana jako samodzielne urządzenie, do dodatkowej stymulacji podczas seksu, a nawet do poprawy męskiego zdrowia seksualnego. Istnieją modele z wibracjami i bez.

Konfiguracja pierścienia koguta jest wygodna w użyciu w parach.

Zabawki erotyczne dla obojga partnerów

Wibrator

Oczywiście w grach miłosnych można używać tradycyjnych wibratorów, ale są takie, które lepiej się do tego nadają. Na przykład model ten stymuluje łechtaczkę, punkt G i pozostawia miejsce na penetrację, która dzięki wibracjom daje dodatkową przyjemność mężczyźnie.

Wibrujące jajko to mini urządzenie, które często jest pozycjonowane jako produkt dla kobiet, ale może być zabawką dla pary. Zwłaszcza jeśli jest wyposażony w panel sterowania. Możesz użyć jajeczka do stymulacji pochwy, łechtaczki, odbytu, pieścić nim mosznę, penisa i krocze – ogólnie tak, jak podpowiada ci twoja fantazja.

Mniej kłopotliwą, ale nie mniej interesującą opcją są dysze wibracyjne na palce. Zasadniczo zamieniają twoje ręce lub ręce twojego partnera w wibrator. Prosty i pomysłowy.

Sparowane zabawki

Wibrator parowy to dwa urządzenia połączone magnesami. Rozdzielając je otrzymujemy wibrator dla mężczyzny i wibrator dla kobiety.

Producenci zabawek erotycznych myślą również o partnerach, którzy są na odległość. Dla nich tworzone są urządzenia, które mogą komunikować się za pomocą Internetu lub Bluetooth. Każda z części urządzenia (na zdjęciu masturbator dla mężczyzny i wibrator dla kobiety) przenosi dotyk partnera na własną zabawkę. Okazuje się, że to najbardziej prawdziwy cyberseks.

Strapon

Dildo przyczepione do partnera. Istnieją modele z paskami i bez. W drugim przypadku aktywny partner otrzymuje stymulację analną.

Inna opcja na pasek na pasek do penetracji analnej. Naprawiono za pomocą pierścieni koguta.

Pompa próżniowa

Urządzenia te działają poprzez odprowadzanie powietrza. Nie są zabawkami dla par w klasycznym sensie (choć można eksperymentować), ale są odpowiednie dla obojga partnerów, ponieważ istnieją modele dla mężczyzn i kobiet.

Pompki męskie przeznaczone są do powiększania penisa i przywracania erekcji. Nadają się również do masturbacji i gry wstępnej.

Opcje dla kobiet to pompy do piersi, pochwy i łechtaczki. Pierwsze dwa trenują również mięśnie klatki piersiowej i pochwy.

amazon.co.uk

moymir.ru

hushcanada.com

Kulki analne

Uniwersalna zabawka do stymulacji odbytu wykonana z różnych rozmiarów kulek. Głębokość penetracji może być kontrolowana przez partnera.

Akcesoria i powiązane produkty

To już nie są zabawki, ale mogą rozpalić pożądanie i sprawić przyjemność. Obejmuje to akcesoria i sprzęt BDSM, kostiumy erotyczne, jadalne farby i bieliznę, olejki do masażu, kremy stymulujące, lubrykanty i wiele innych.

amazonka.pl

kupie-girafa.ru

passdudesir.fr

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli marzysz o czymś, najprawdopodobniej jest to już w sklepie specjalistycznym. Pozostaje tylko przyjrzeć się temu.

Dodaj komentarz