Jakie parametry posiadają płytki ceramiczne?

W dawnych czasach do klejenia płytek ceramicznych stosowano zaprawy cementowe, jakie stworzone były z wody, cementu a także wapna. Obecnie płytki ceramiczne klejone są za pomocą specjalistycznych zapraw klejowych, jakie wystarczy jedynie połączyć z wodą. Istotne jest by nie kombinować i nie dorzucać do nich nic na własną rękę. 

Oprócz zwykłych zapraw na rynku, jakie są dostępne odzuszkać można zaprawy o specjalistycznych własnościach, jakie mają dobrą przyczepność dzięki czemu nie odpadają ze ścian bądź stosowane są do umieszczania płytek w kłopotliwych położeniach lub z ogrzewaniem podłogowym. Nabywając klej powinno się zawsze nie tylko zwrócić uwagę na spółkę, jaka go wyprodukowała czy też nazwę kleju ale również na jego przeznaczenie.

Układając płytki ceramiczne musimy pamiętać by każdą kolejną przymocowywać jak najbliżej poprzedniej, a później przeciągać, tak aby powstała spoina. Szerokość spoin dobiera się w zależności od wielkości płytek a także sposoby ich produkcji. Układając płytki na zewnątrz czy też w miejscach, jakie są stale wilgotne należy kleić je tak by do całej nawierzchni płytki należałaby zaprawa.