Jak pomalować rower: kroki do idealnego, niestandardowego wyglądu

Brytyjska trenerka kolarstwa Juliet Elliott pokazuje, jak malować rower powyżej w filmie zamieszczonym na Squidbikes.com.


„Ścigam się na rowerze z lodami” – mówi Emily Kachorek. „Nie musisz tego lubić, ale ja tak. I przynajmniej sprawia, że ​​odwracasz głowę! ”

Kachorek, elitarna rowerzystka przełajowa, były biolog i współzałożycielka Squid Bikes, wcześnie odkryła swoją kreatywną stronę. „Jako dziecko zawsze budowałam łuki, strzały i procy” – mówi. Teraz zarabia na malowaniu rowerów w efektowne wzory i tworzeniu zestawów rowerowych, które wyróżniają się nawet wtedy, gdy są pokryte błotem.

Squid zaczął się po części z powodu wpadki. W 2013 roku Kachorek współpracował z firmą rowerową nad zaprojektowaniem ramy pasującej do jej wówczas neonowego zestawu – ale malowanie wróciło do złego odcienia żółtego. Zapytała właściciela marki, czy mogłaby to naprawić samodzielnie. „Zdjąłem to gówno z kadru” – mówi ze śmiechem. „To były wymiociny neonowe. Wyglądał inaczej niż wszystko inne. Zastanawiałem się, czy nie czułbym się zawstydzony na linii startu ”.

Zamiast tego Kachorek odkrył, że ludzie podążają za jej śmiałym i figlarnym stylem. Ona i jej współzałożyciele Squid Bikes zaopatrzyli się w aluminiowe ramy produkcji amerykańskiej i zaczęli natryskiwać. „Jestem dzieckiem lat 80-tych; Uwielbiam neony wstrętne – mówi Kachorek. „Zdałem sobie sprawę, że rowery tak nie wyglądają. Są czarno-czerwone, biało-niebieskie. Lubię myśleć, że pomogliśmy trochę ewoluować tej kulturze ”.

„Niewiele osób to robi” – mówi Kachorek o tętniącej życiem estetyce Squid. „Ale ludzie się z tym łączą”.

Kachorek założył firmę Squid, aby nie tylko dzielić się własną wizją, ale także po to, aby pozwolić innym motocyklistom wyrazić swoją: firma sprzedaje kilka ram (a także zestawy ramek i różne konstrukcje), które klienci mogą samodzielnie wykończyć, lub możesz poprosić Squid Bikes o pomalowanie ramy ty. Squid sprzedaje również ramki „Sprayed n Ready”, które namalował, ale nigdy nie zbudował. (Zwykle pochodzą z targów, ale czasami sprzedają ramy namalowane przez wyróżnionych artystów).

Jednym z ulubionych motocykli wszech czasów Kachorek był projekt Creamsicle-and-Cloud, który przyszedł jej do głowy we śnie. Namalowała kadr przed publicznością podczas wyścigu szutrowego, aby pokazać, jak łatwy może być ten proces. „To nasz sposób na dobrą zabawę i nie traktowanie wszystkiego tak poważnie” – mówi. „To nie będzie idealne, ale będzie Twoje”.


Sprayed N Ready Opcje

SO-EZ Blue / Pink / White Stick Metoda – rozmiar 50 800,00 USD KUP TERAZ SO-EZ Artist Edition – Plant Daddy – rozmiar 52 850,00 USD KUP TERAZ SO-EZ Miedziany / czarny rozprysk – rozmiar 52 800,00 USD KUP TERAZ SO-EZ Marmur w tonacji ziemi – rozmiar 58 800,00 $ KUP TERAZ


6 wskazówek dotyczących malowania roweru

Niezależnie od tego, czy zawsze chciałeś wypróbować własny, niestandardowy lakier na swoim rowerze, czy też niedawno odkurzyłeś swój rower z powodu COVID, nowy wygląd przejażdżka to zawsze świetny pomysł. Wraz z radą Kachorka zebraliśmy kilka wskazówek, które sprawią, że malowanie zakończy się sukcesem.

1. Najpierw

przećwicz Jeśli malujesz rower po raz pierwszy lub jeśli używasz innej farby niż ostatnio, możesz poćwiczyć. Możesz poeksperymentować z tanią ramą, której nie będziesz miał nic przeciwko zepsuciu, lub nawet tanią metalową rurką.

2.rower

PrzygotujBędziesz chciał się upewnić, że rama jest gotowa do pomalowania. Najpierw wyczyść go alkoholem i niestrzępiącym się ręcznikiem. Upewnij się, że rama jest całkowicie czysta. Jeśli nie jest to surowe aluminium, stal lub węgiel, lekko przeszlifuj, aby farba miała coś do przyklejenia. Użyj papieru ściernego o ziarnistości od 1000 do 1500 i potrzyj go na tyle, aby nadać strukturę powierzchni – nie chcesz całkowicie usuwać materiału.

3. Wybierz swoją farbę

Ważne jest, aby wybrać trwałą farbę o wysokiej jakości, więc zajrzyj do lokalnych sklepów z dziełami sztuki. Poszukaj puszki niskociśnieniowej – im wolniej farba wychodzi, tym łatwiej z nią pracować. Squid sprzedaje na swojej stronie internetowej własną farbę Spray.Bike, a farba Montana to kolejna dobra opcja. Cokolwiek wybierzesz, nie mieszaj marek ani linii, ponieważ różne farby mogą źle ze sobą reagować.

4. Oderwij

taśmę Umieść taśmę malarską na częściach ramy, do których będą przymocowane elementy: suport, rura podsiodłowa, główka ramy i haki. Kachorek mówi, że 3M Scotch Blue Exterior działa dobrze na aluminiowych ramach Squid. Możesz użyć taśmy, aby zamaskować obszary roweru podczas tworzenia projektu – po prostu upewnij się, że warstwa podstawowa jest całkowicie sucha, w przeciwnym razie farba może odklejać się wraz z taśmą.

5. Skonfiguruj swoją stację roboczą

Chociaż jest to wykonalne, malowanie roweru podczas trzymania go jest kłopotliwe, dlatego należy zabezpieczyć ramę, aby można było ją pomalować bez dotykania. Możesz zaklinować główkę ramy na kołku i zamocować kołek w stojaku lub po prostu przeciągnąć sznurek lub sznurek przez górną rurę i zawiesić na krokwi. Możesz także położyć ściereczkę, aby złapać nadmiar oprysku.

6.

Spryskaj Najpierw Kachorek każe potrząsać puszką przez trzy minuty przed jej użyciem. Następnie sprawdź puszkę, aby zobaczyć, jak daleko należy ją trzymać podczas rozpylania. (Spray. Rower powinien być trzymany bliżej roweru niż inne farby, w odległości od jednego do czterech cali). Farbę należy rozpylać równomiernie, jedną warstwą na raz. Podczas natryskiwania również utrzymuj rękę w stałym tempie.

Weź również pod uwagę pogodę. Kachorek zaleca malowanie przy suchej pogodzie (przede wszystkim), a najlepiej w cieplejszych temperaturach i niskiej wilgotności. Upewnij się, że farba wyschnie pomiędzy nałożeniem różnych kolorów lub nałożeniem drugiej warstwy.

I pobaw się! Piękno majsterkowania polega na tym, że nie ma złych odpowiedzi. Jeśli potrzebujesz więcej porad dotyczących malowania roweru, zapoznaj się z poradami dotyczącymi malowania na Squidbikes.com.


Paint Like a Pro

Milan Celadon 2 – 400ml 16,99 $ Kup teraz Uniwersalny płótno bawełniane Drop Cloth 27,95 $ 22,95 $ (18% zniżki) Kup teraz Montana Black 400Ml Code Red 9,99 $ Kup teraz Scotch Painter’s Tape 11,99 $ 9,95 $ (17% zniżki) Kup teraz

Dodaj komentarz